Astropay güvenligi hakkında

Posted on Kas 25, 2015 in Blog, Slider

Astropay Güvenliği Hakkında

Astropay kart, internet ortamında güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan bir karttır. İngiltere kökenli bir şirket tarafından oluşturulmuş olan bu kartın asıl amacı, internet üzerinden yapılan alışverişlerdeki güvenlik açığını ortadan kaldırmaktır. Latin Amerika’da kullanılmaya başlayan bu kartın, son derece güvenli bir şekilde alışveriş yapma imkanı sunması, hızla diğer ülkelere de yayılmasına neden olmuştur. Astropay, şu anda dünyanın her yerinde kullanılabilen, uluslararası bir alışveriş kartıdır.
Alışveriş tutkunu olan insanların en büyük problemlerinden yani akıllarına takılan en büyük sorulardan biri de, kişisel bilgilerinin karşı tarafa gidip gitmediğidir. Hepimiz internet ortamında bir kez de olsa alışveriş yapmışızdır ve aklımıza mutlaka bu soru gelmiştir. Bu problemin insanlar için büyük bir risk oluşturması üzerine, sanal ortamda rahat bir şekilde alışveriş yapabilmek için çeşitli arayışlar içine girilmiştir. Bu ihtiyacı karşılama adına çıkarılmış olan Astropay kart ise, güvenlik, kullanım, kolay bulunması gibi yönlerden ve sanal ortamda kullanılırken, hiç bir bilginin karşı tarafa ulaştırılmaması yönünden oldukça kullanışlıdır ve bu konularda garanti sunmaktadır. gelin Astropay’ın güvenlikle ilgili özelliklerine yakında göz atalım;

Tek seferlik olması;

Astropay, tek seferlik kullanımı olan ve bu kullanımdan sonra, kendini bloke eden bir karttır. Bu nedenle başları tarafından asla kullanılamaz. Bu özelliği ile sanal dünyada alışveriş yapmanın en güvenli seçeneğini sunmaktadır.

Pin kodunun olması;

Astropay kart ile alışveriş yaparken, üzerinde bulunan  haneli kart numarasını, güvenlik kodunu ve son kullanma tarihini girmeniz istenebilir. Bu durumda, kartınızın içerisindeki bakiye miktarının tamamını kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ancak bunun dışında, pin kodunun olması özelliği, bu kartı daha güvenli ve cazip hale getirmiştir. Kartı satın aldıktan sonra, tarafınıza bir pin kodu verilir. Alışveriş yaparken de sadece bu kodu kullanarak, son derece güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlanır.

Mail onayı;

Astropay kart ile alışveriş yaparken, ödeme yapacağınız sitedeki ürün veya hizmetle ilgili, e-posta adresinize bir onay maili gelir. Bu maile onay vermenizin ardından ise, alışveriş işleminiz tamamlanmış olur. Bu nedenle kart bilgileriniz başkalarının eline geçse bile, sizin onayınız olmadan harcama yapılması mümkün değildir.

Fatura gönderimi;

Astropay kart ile yaptığınız her alışveriş için, tarafınıza fatura gönderimi sağlanır. Bu sayede, alışverişini yaptığınız ürün veya hizmetle ilgili değişim, iade gibi haklara da sahip olmanızı sağlanmaktadır. Bu fatura uygulaması da, Astropay’ın ne kadar güvenli bir kart olduğunun kanıtları arasındadır.
Dünyanın en güvenilir sanal kartlarından olan Astropay sayesinde, kolay, rahat ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmanız mümkündür. Örneğin; yurt dışında bulunan internet sitelerini, çok fazla araştırma imkanınız yoktur. Aradığınız ürün veya hizmetin bu sitelerde olması halinde ise, güvenli bir şekilde alışveriş imkanı sunmaktadır.

Astropay kart

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
Astropay güvenligi hakkında, 8.3 out of 10 based on 3 ratings