Astropay Ayrıcalıkları

Posted on Oca 3, 2016 in Blog, Genel

Astropay’ın Diğer Sistemlerden Farklılıkları

Astropay, alternatif ödeme sistemlerine yeni bir yüz olarak geliştirilen, uluslararası alanda kullanılabilen ve ön ödemeli olarak işlem yapılabilen, bir sanal kart türüdür. Astropay, İngiltere kökenli bir firma tarafından çıkartılmıştır ve ilk olarak Latin Amerika ülkelerinde kullanılmaya başlamıştır. Zamanla gelişerek, kendini tüm dünyaya tanıtmıştır. Astropay’ın kullanımı ise, her geçen gün artmaktadır. Pek çok ülkede şubesi bulunan bu sanal kartın, diğer kartlardan ve sistemlerden pek çok alanda farklılıkları bulunmaktadır. Bu farklılıklardan şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Güvenlik;

İnternet kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Dünyanın her yerinde insanlar, kolaylık ve rahatlık sağladığı için, internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir. bu durum da, dolandırıcıların ve sahtekarlıkların artmasına neden olmaktadır. Çünkü pek çok sanal kartın ve kredi kartının, internet üzerinden yapılan alışverişlerde güvenlik açığı bulunmaktadır. işte bu güvenlik açığını kaldırmak amacıyla, Astropay kart üretilmiştir.
Bu sanal kartın üzerinde, hiçbir şekilde kimlik bilgileriniz veya size ait özel bilgiler bulunmaz. Alışveriş yaptığınız sitelere Astropay ile ödeme yaparken, sizden kimlik bilgileri yada farklı bilgiler istenmez. Sadece kartın üzerinde bulunan 16 haneli kart numarası, güvenlik kodu ve son kullanma tarihi istenir. Bu bilgiler ödemenin alınabilmesi için gereklidir. Ancak alışveriş yaptığınız site, bunların dışında hiçbir bilgiye ulaşamaz. Ayrıca yaptığınız onaylanmadan hemen önce e-posta adresinize bir mail ulaşır ve bu alışverişle ilgili bir onay alınır. Bu nedenle oldukça güvenli bir sanal karttır.
Eğer alışveriş yaparken kart bilgilerinizi vermek istemezseniz, size verilen pin kodu ile de hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ön ödemeli olması;

Kredi kartları yada diğer sanal kartlar, genellikle ön ödemeli değildir. Yani bu kartların içerisinde bir limit bulunur ve siz bu limiti harcadıkça, harcadığınız tutarı sonradan yatırırsınız. Ancak Astropay ile dilediğiniz limiti kendiniz belirleyebilir, önden ödeme yaparak gönül rahatlığıyla harcama yapabilirsiniz.

Ücretsizdir;

Kredi kartları için yada diğer sanal kartlar için, satın almak amacıyla fazladan para ödersiniz. Ancak Astropay’ı satın almak için para ödemenize gerek kalmaz. Bu sanal kartı, ücretsiz olarak satın almanız mümkündür.

Faiz ödemezsiniz;

Kredi kartlarına yada diğer sanal kartların bir kısmına, harcama yaptığınız tutarı ödemediğiniz durumlarda faiz ödersiniz. Ancak Astropay’da böyle bir durum söz konu değildir. Ön ödemeli olduğu için istediğiniz limitte kartı, önceden ücret ödeyerek satın alırsınız. Bu sayede limiti gönül rahatlığıyla, istediğiniz yerde kullanabilirsiniz ve kullandıktan sonra faiz ödemek zorunda kalmazsınız.

Ödeme kolaylığı;

Astropay kart, diğer kartların yaşatmış olduğu geç ödeme, hatalı ödeme gibi durumları ortadan kaldırır. Bu kart ile ödemeleriniz anında gerçekleşir ve tarafınıza makbuz gönderilir. Sizden onay alamdan ödeme gerçekleşmeyeceği için de oldukça güvenlidir. Örneğin alışveriş yaparken elektriklerinizin kesilmesi durumunda, parayı ödemiş fakat ürün yada hizmeti satın almamış olursunuz. Astropay kart bu olumsuz durumu, onay alma işlemi sayesinde ortadan kaldırmaktadır.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (10 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +10 (from 10 votes)
Astropay Ayrıcalıkları, 10.0 out of 10 based on 10 ratings

Bir önceki yazımız olan Astropay Kart Özellikleri başlıklı makalemizde astropay çeşitleri, astropay kart ve astropay özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.